Znalezienie ciekawych rozrywek dla dziecka to nie zawsze proste zadanie. Wiele z nich może szybko znudzić się maluchowi, dlatego warto sięgnąć po sprawdzone zabawki. Drewniane klocki to zabawka, która pozwala na zabawę różnorodną i kreatywną, a przy tym świetnie łączy się z innymi misiami i lalkami. Co więcej, taka zabawa może być niezwykle rozwijająca dla dziecka i będzie wspierała go na różnych płaszczyznach. Warto już teraz sprawić mu jego pierwszy zestaw i razem z nim odkrywać możliwości tej wyjątkowej rozrywki!

Dlaczego drewniane klocki to świetny wybór? 

Na rynku można spotkać mnóstwo przeróżnych klocków, jednak to właśnie drewniane wyróżniają się na ich tle. Przede wszystkim drewniane klocki są naturalne i ekologiczne, a przy tym niezwykle trwałe. Nie trzeba obawiać się, że zniszczą się w trakcie zabawy i zrobią krzywdę dziecku. Są bezpieczne, dobrze wykonane, świetnie wyglądają i są dobre dla środowiska. Co więcej, takie klocki dostępne są w różnych kształtach, a nawet kolorach, bo często można znaleźć je w farbowanych wersjach. Dzięki takiej różnorodności pociecha będzie mogła bawić się bardzo kreatywnie i różnorodnie, co na pewno sprawi jej mnóstwo frajdy. Klocki można także łączyć z innymi zestawami, a nawet z innymi zabawkami. Można stworzyć z nich wspaniałe budowle, które będą sklepem, domem czy czym tylko dziecko sobie zapragnie, a misie, lalki i samochody będą mogły żyć w takim klockowym mieście. 

Jakie są zalety układania klocków? 

Klocki drewniane nowość to przede wszystkim miła zabawa, ale nie tylko. Jeśli dziecko układa je regularnie, to bardzo rozwija swoją wyobraźnię przestrzenną. Wymyślanie wszystkich konstrukcji i ich tworzenie wymaga od niego dużych pokładów kreatywności! Co więcej, układanie budowli to również świetny trening cierpliwości. Jeśli maluch będzie się śpieszyć i nie będzie uważać, to bardzo szybko jego budowa może zakończyć się katastrofą. Takie wykonywanie precyzyjnych ruchów przy układaniu klocków pomoże mu wzmocnić całą motorykę małą, czyli nadgarstki i palce.