Zabawa powinna łączyć się z edukacją. To zasada, którą wielu rodziców stosuje przy wyborze dziecięcych zabawek. To rozwiązanie rozsądne i skuteczne. Wielu też wybiera zabawki znane ze swojego dzieciństwa. Proste, nie znaczy gorsze. Idealne będą Klocki drewniane (www.taniaksiazka.pl)Pozwalają dziecku na swobodną zabawę, ale też poszerzają wyobraźnię. Klocki są solidne, niezniszczalne, dla kilku kolejnych pokoleń małych budowlańców. 

Buduj, układaj, zmieniaj, czyli baw się. 

Wyobraźnia dziecięca nie zna granic. Proste drewniane klocki pozwalają na układanie różnego rodzaju budowli. Mogą być też elementem nauki figur geometrycznych. Ustawianie wysokich wież uczy małego budowlańca wytrwałości i cierpliwości. Pozwala skutecznie i ciekawie zająć czas. Zabawa drewnianymi klockami to rozwiązanie idealne już dla małych dzieci. Jeśli jednak nasza pociecha nie radzi sobie z układaniem klocków, warto jej w tym pomóc. Nic tak nie pogłębia relacji rodzic- dziecko jak wspólna zabawa. To czas jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny. 

Klocki drewniane – prezent idealny. 

Wielu dorosłych zastanawia się, jaki prezent kupić dziecku. Dylematem jest także płeć. Coraz więcej zabawek dzieli się na dziewczęce i chłopięce. Wybór jest ogromny. Co zrobić, gdy nie za bardzo znamy preferencje dziecka czy jego ulubione zabawy? Warto postawić na rzeczy ponadczasowe. Klocki drewniane będą zatem prezentem doskonałym. Nawet jeśli pociecha posiada już jeden komplet, kolejny będzie tylko dobrym przyczynkiem do budowania większych i bardziej okazałych budynków. Drewniane klocki są łatwe w utrzymaniu, proste w obsłudze. To dobre rozwiązanie dla dzieci bardzo małych, ale tez kilkulatków.  Prostota także w wyborze zabawek okazuje się skuteczna. 

Dla wielu dorosłych drewniane klocki są synonimem własnego dzieciństwa. Do dziś kojarzą się z beztroską, swobodą, czasem spędzonym z rodzeństwem, kolegami czy rodzicami. To też najlepszy sposób, by dziecko choć na moment zapomniało o tabletach, grach komputerowych i innych elektronicznych gadżetach.