Pojawienie się na świecie najmniejszego członka rodziny lub maluszka u znajomych nie raz wzbudza w dorosłych sentymentalny powrót do własnego dzieciństwa i osobistych zabawek. Poza ulubioną lalką, pluszakiem, czy samochodzikiem – to właśnie klocki drewniane wysuwają się na pierwszy plan. Niejednokrotnie jeden zestaw klocków przeżywa wiele pokoleń, gdyż jest to rodzaj zabawek, który zasadniczo trudno uszkodzić, a jednocześnie łatwo odświeżyć dla nowego potomstwa. 

Klocki drewniane jako uniwersalna forma zabawy

Chyba trudno o sklep zabawkowy, w którym nie znajdzie się choć jeden zestaw tego typu klocków. Dla nieco bardziej wprawnych majsterkowiczów nie będzie także problemem stworzenie takich zabawek samodzielnie! Różne kształty, wielkości, kolory – to jest to, co dzieci lubią najbardziej! Najwyższa wieża, jak najdłuższy wąż, a może małe miasteczko, w którym znajdą się domki, ludziki i samochodziki? To wszystko i wiele więcej można stworzyć dzięki drewnianym klockom. Ograniczeniem tak naprawdę jest jedynie wyobraźnia.

Nauka przez zabawę

A gdyby tak wykorzystać zabawki właśnie do nauki? Jest to jeden w lepszych, o ile nie najlepszy sposób na przyswajanie nowej wiedzy! Klocki drewniane mogą posłużyć jako bloczki z cyferkami i znakami matematycznymi do nauki liczenia. Podobnie można zastosować literki i uczyć się nowych słów! Dla nieco mniejszych dzieci takie klocki świetnie sprawdzą się do nauki kształtów. Wystarczy wrzucić takie różnego rodzaju klocki do pudełeczka czy woreczka i poprosić dziecko, aby bez patrzenia lub z zamkniętymi oczami wyszukało rączką dany kształt. I znów – jedynie wyobraźnia może stać się ograniczeniem. Brak pomysłu? Z pewnością Internet okaże się niezgłębionym źródłem inspiracji.

Guru wśród zabawek

Klocki drewniane zdecydowanie posiadają wiele zalet. Klocki te są między innymi:
– stosunkowo tanie (także możliwe do wykonania samodzielnie),
– bardzo uniwersalne – zarówno do zabawy, jak i nauki,
– wytrzymałe i łatwe do odnowienie w razie potrzeby.

Zabawki te świetnie sprawdzą się także jako prezent dla dzieci niemalże w każdym wieku i mogą pomóc w rozwoju kreatywności – właśnie dzięki ich uniwersalnemu charakterowi.